Özel Nazlı Çalışkan Aile  Danışma MerkeziCİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME (CİG)

CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME (CİG)

Cinsel ilişkiye girememe çiftlerde genellikle evliliğin ilk yıllarında görülmektedir. Kişi hemen kendisine karşı saldırıya geçmekte neden cinsel ilişkiye giremiyorum ? Sorusunu defalarca kendisine yönelterek kendini yıpratmaktadır. Ama bilmeniz gereken tek bir şey var bu sorunu sadece siz yaşamıyorsunuz çevrenizde ki hatta en yakınınızdaki kişiler dahi yaşamaktadır. Cinsel ilişkiye girememek bir sonuçtur. Eğer sonucu değiştirmeye yönelirsek çözümlerimiz başarılı olmayacaktır. Amacımız sorunu ortaya çıkaran sebepleri bulmak ve sebebe yönelik çözüm üretmektir. İşte bu şekilde çalıştığımızda sorunu ortadan kaldırmayı başardığımız gibi bir daha ortaya çıkmasının da önüne geçmiş oluyoruz.

Cinsel ilişkiye girememek diğer bir adıyla bayanlar da Vajinusmus bir sonuç ise sebep neler olabilir. Sebebin en temeli yanlış bilgilendirmedir. Dolayısıyla toplum tarafından cinsel yaşama dair yanlış bilgilendirildiğimiz zaman o yanlışlarla doğru sağlıklı bir cinsel yaşam yaşamamız imkansızdır. Cinsel yaşama dair bu doğru bilinen yanlışlar nelerdir ?  İnanışlar, olumsuz deneyimler, davranışlar, bir takım rivayetler …vb gibi ya da kişinin daha önceki yaşantısına dair korkuları ,taciz durumu, tecavüz edilme gibi durumlarda vajinusmus (CİG) nedenleri arasında karşımıza çıkmaktadır.

Cinsel ilişkiye girememek sadece bayanlara özel bir durum değildir. Erkeklerde de sık rastlanılan cinsel ilişkiye girememe durumları vardır. Erkekleri incelediğimiz de ise erken boşalma ve sertleşememe durumları göze çarpmaktadır. Bunların temelinde ise ; yeterli performansı gösterememe korkusu , cinselliğin bir güç göstergesi gibi toplum tarafından aşılanması, ilk gece kızların bekaretini bozma başarısı empoze edilmektedir. Bu ve benzeri baskılar erkeğin cinsel yaşamını sıkıntıya sokmakta erkeğin penisi cinsel ilişkiye girmek için sertliği yakalayamaz veya yakaladığında bile vajina ile temas ettiğinde sertleşme kısa sürede yok olmaktadır. Diğer bir durumda ise penis vajinaya girmeden cinsel ilişki başladıktan hemen sonra boşalmaktır.

Günümüzde bu ve benzeri sıkıntılar hemen hemen her çiftin karşılaştığı sıkıntılardır. Bu sorunları tek tek daha detaylı ele alacağım ilerleyen zamanlar da ki yazılarımda. Bu sorunlarınızı kendinizin çözmesi oldukça zordur. Bu sorunların çözülemeyeceğine dair başaramayacağınız korkusuna hiçbir zaman kapılmayın sorunlarınızla boğuşmak yerine sağlıklı bir cinsel yaşam yaşamak için bir uzman desteği almaktan çekinmeyiniz. Unutmayın ki evliliği besleyen ana damarlardan birisi de cinsel yaşamdır

                                                                                                               Nazlı Çalışkan

                                                                                               Aile Danışmanı & Sosyolog

Makalelerim
64x64

EVLİLİKTE BENCİLLİĞE DİKKAT

Devamı...
64x64

Erken Evlilik Üzerine

Devamı...
64x64

Çizgi Filmlerin Çocukların Ruh Dünyasına Etkileri

Devamı...
64x64

ENDİŞELENMEYİN YUVA YIKILMAZ EV ARKADAŞLIĞI BİTER

Devamı...
64x64

Erken Boşaldığınızı mı Düşünüyorsunuz Test Edin

Devamı...
64x64

CİNSEL YAŞAMDA İLETİŞİMİN ÖNEMİ

Devamı...
64x64

ERKEN BOŞALMA

Devamı...
64x64

Çocuk iletişiminde Ebeveynlere püf noktalar

Devamı...
64x64

ERKEKLERDE SERTLEŞEMEME SORUNUN EVLİLİK HAYATINA YANSIMASI

Devamı...
64x64

CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME (CİG)

Devamı...
64x64

EVLİLİĞİ KORUMAK İÇİN SİHİRLİ İPUÇLARI

Devamı...
64x64

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ KABUSUNUZ OLMASIN

Devamı...
64x64

EVLENMEDEN ÖNCE GERÇEKTEN EŞİMİZİ Mİ SEÇİYORUZ

Devamı...

Aile Danışmanı Nazlı Çalışkan

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Seminerler
  • Nazlı Çalışkan

Videolar

  • Nazlı Çalışkan - Eşler Arasında Duygusal Aldatma
  • Aile Danışmanı Nazlı Çalışkan Gelin Kayınvalide İlişkilerini Anlatıyor
  • Aile Danışmanı Nazlı Çalışkan Sosyal Ağların Boşanmalara etkisini Anlatıyor
  • Günümüz Evlilik Sorunlarını Aile Danışmanı Nazlı Çalışkan Anlatıyor